Co powiesić na ścianę zamiast obrazu?

Kategorie: Moda

Chcemy mieć pewność, że nasze mieszkanie będzie świetnie urządzone. Z jednej strony ma pokazywać nasz charakter, ma wiele mówić o nas i faktycznie powinno do nas pasować. Z drugiej jednak na pewno chcemy, aby się wyróżniało, aby nie było identyczne z setkami innych mieszkań, a takie niestety będzie, jeśli dopuścimy, aby znajdowało się w nim to, co jest obecnie modne, a nie to, co najbardziej nam się podoba. Dlatego też niezwykle ważne jest to, abyśmy zastanowili się, co powinno się znaleźć na naszych ścianach, tak aby nie były one puste, żeby do nas pasowało, ale jednocześnie, żeby było to coś niecodziennego. Jak się okazuje, to wcale nie musi być takie trudne, jakby mogło się pierwotnie wydawać.

Wystarczy tylko, że otworzymy się na niecodzienne rozwiązania, które jednocześnie będą nam dawały bardzo dużo możliwości.

Obrazy, tapety to już było

Niewątpliwie zdajemy sobie sprawę z tego, że zarówno tapety, jak i fototapety czy różnego rodzaju obrazy już na ścianach były. Nie ma w nich nic niecodziennego, bo nawet jeśli zdecydujemy się na jakiś niecodzienny wzór, to jednak nie będzie to nic odkrywczego. Dlatego też, jeśli chcemy przyozdobić naszą ścianę w niecodzienny sposób, to powinniśmy szukać czegoś, co nie jest często stosowane, a takim rozwiązaniem mogą być puzzle na ściane. Co więcej, możemy tutaj dowolnie decydować o ich wielkości, o tym co mają prezentować, a to oznacza, że nie tylko będziemy mogli je dopasować zarówno do dużej przestrzeni, jak i do bardzo małej, ale także w każdej chwili będziemy mogli je zmienić na coś, co będzie do nas bardziej pasowało.

Koniecznie trzeba tutaj powiedzieć, że takie puzzle na ścianę to coś ciekawego, bo możemy wybrać zwierzęta, krajobraz, abstrakcję, a to oznacza, że będziemy mieli tutaj nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o wybór tego, co powinno się na tej naszej ścianie znaleźć. Wystarczy tylko, że wybierzemy odpowiedni obrazek, odpowiedni rozmiar i przystąpimy do ich układania, co będzie dodatkowym, ciekawym elementem. Następnie wystarczy je przykleić, włożyć w antyramę i gotowe. Mamy niecodzienną ozdobę ściany. Niby takie puzzle na ścianę będą się prezentowały jak obraz, ale jednak będą nam oferowały coś znacznie większego, bo będzie widać, że włożyliśmy wiele wysiłku w ich przygotowanie.

 

Nawet zamiast zdjęć

Z jednej stron chcielibyśmy, aby na ścianie wisiały nasze zdjęcia, a z drugiej wydaje nam się, że takie fotografie są nudne? Może również tutaj warto wykorzystać puzzle na ścianę? Wystarczy tylko, że znajdziemy firmę, która przygotuje puzzle z naszych zdjęć. Wówczas będziemy mogli je ułożyć, przykleić, włożyć w antyramę i w ten sposób z jednej strony na ścianie będziemy mieli swoje zdjęcia, z drugiej nie będą to takie zwyczajne fotografie. Może się okazać, że wykorzystując takie puzzle na ścianę sprawimy, że nasz pokój zyska charakter, będzie się prezentował niezwykle ciekawie i co więcej, nikt nie będzie w stanie przejść obok niego obojętnie, każdy będzie chciał spojrzeć na takie zdjęcie, które z bliska pokaże, że tak naprawdę są to puzzle na ścianie. Trzeba będzie poświęcić trochę czasu na ich przygotowanie, ale jednocześnie nie zapłacimy za nie wiele, a efekt końcowy będzie naprawdę wspaniały. Koniecznie zobaczmy jak to wszystko się prezentuje, jakie puzzle na ścianę możemy wybrać i jak niewiele potrzeba, abyśmy zyskali dekorację ściany, która jednocześnie będzie jedyna w swoim rodzaju i naprawdę będzie przyciągała wzrok.