Jak zadbać o włosy farbowane?

Kategorie: Uroda

Dlaczego farbujemy włosy? Czasami chodzi o samą chęć zmiany, czasem nie podoba nam się kolor naturalnych włosów, a czasami po prostu chcemy zakryć pojawiającą się siwiznę. Jedno jest pewne, jeśli już decydujemy się na farbowanie, to bez względu na powód, chcemy aby jego efekty utrzymały się jak najdłużej. Ale co zrobić, aby włosy po farbowaniu wyglądały pięknie, lśniąco i jednocześnie faktycznie zatrzymały nowy kolor na dłuższy czas?

Odpowiedni szampon i odżywka

Przede wszystkim powinnyśmy dobrać odpowiedni szampon i odżywkę. Muszą one zawierać olejki, które będą odżywiały nasze włosy i odbudują ich strukturę, która mogła zostać zniszczona podczas farbowania. Warto wybierać szampony i odżywki przeznaczone do włosów farbowanych, bo nie tylko będą wówczas chroniły kolor, ale także będą odżywiały włosy, wzmacniały je i dodawały im blasku.

Odpowiednie mycie

Nie tylko preparaty, które stosujemy podczas mycia włosów są ważne. Istotne jest również to, w jaki sposób je myjemy. Warto tutaj pamiętać, aby myć je letnią wodą, a spłukiwać zimną, bo wówczas łuski włosów będą się zamykały, dzięki czemu będą mniej podatne na zniszczenie. Poza tym, warto delikatnie masować skórę głowy podczas mycia, tak aby wzmocnić cebulki, dzięki czemu włosy będą nie tylko piękniejsze, ale i mocniejsze. Po umyciu nie trzyj włosów ręcznikiem, tylko delikatnie je nim otul przyciskając go do głowy. Lepiej zrezygnować też z suszarki, która może wysuszać włosy i sprawiać, że będą one łamliwe. Jeśli już koniecznie jej potrzebujesz, to używaj zimnego strumienia, a dodatkowo jeszcze zastosuj preparaty termoochronne.

Pomyślałaś o diecie?

Nie każda z nas zdaje sobie sprawę z tego, że to co je, również ma wpływ na wygląd włosów. Dlatego warto pić duże ilości wody, aby nie tylko nasza skóra, ale i włosy były odpowiednio nawilżone. Dodatkowo warto jeść dużo warzyw i owoców, bo to właśnie one zawierają w sobie niezbędne witaminy i minerały, które również będą miały dobry wpływ na wygląd włosów. O włosy zawsze należy dbać, jednak te farbowane będą wymagały specjalnej pielęgnacji. Dlatego warto pomyśleć nie tylko o właściwych kosmetykach, które zostały stworzone z myślą o włosach farbowanych, ale również o prawidłowej diecie, która pomoże nam do włosów dostarczyć to wszystko, co jest im niezbędne. Jeśli do tego wszystkiego, zwrócimy większa uwagę, w jaki sposób myjemy włosy, to możemy być pewne, że będą one piękne, mocne i lśniące, a odpowiednio dobrany kolor tylko dodatkowo podkreśli nie tylko naszą urodę, ale i piękno naszych włosów.