Jak wybrać obrączki ślubne?

Kategorie: Biżuteria

Kiedy podejmujemy decyzję o ślubie, musimy się liczyć z koniecznością zorganizowania wielu różnych spraw. To oznacza, że warto dać sobie trochę czasu na spokojne zorganizowanie tego wydarzenia, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko odbędzie się dokładnie tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Jednym z ważniejszych elementów tego wydarzenia jest moment, kiedy nawzajem będziemy nakładać sobie obrączki. Warto pamiętać, że zakładamy je z założeniem, że będziemy je nosić przez całe życie, a to oznacza, że powinniśmy dopilnować, aby były wykonane z mocnego materiału, z którym nic nie będzie się działo. Co więcej, takie obrączki mogą być ozdobione grawerem czy kamyczkami, a mogą być całkowicie gładkie. Warto się więc zastanowić również nad ich wyglądem, tak abyśmy mieli pewność, że nawet po wielu latach będą one cieszyły nasze oko, będą się ładnie prezentowały i nic nie będzie się z nimi działo. Jest wiele propozycji na obrączki, dlatego warto zostawić sobie jak najwięcej czasu na dokonanie ostatecznego wyboru.

Jakie obrączki możemy wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, jakie obrączki chcemy wybrać. Możemy kupić srebrne, z żółtego złota, z białego złota albo nawet czerwone czy różowe. Możliwości jest naprawdę wiele, a to oznacza, że zwłaszcza panie powinny się zastanowić, jaką biżuterię noszą na co dzień, tak aby mieć pewność, że obrączka będzie do niej pasowała. Dodatkowo jeszcze musimy podkreślić, że takie obrączki mogą być gładkie, ale mogą być ozdobione grawerem czy kamyczkiem. Możemy wybrać również takie obrączki, gdzie męska będzie gładka, a damska będzie miała niewielki kamyczek, który będzie pasował do tego, który znajduje się w pierścionku zaręczynowym. Jak się okazuje mamy również obrączki, które mogą być robione na zamówienia, a wówczas mogą się na nich znajdować nasze odciski palców, męski odcisk na obrączce żony, i damski na obrączce męża. Możliwości jest tak wiele, że niekoniecznie musimy się decydować na uniwersalne obrączki, które posiada większość ludzi.

Możemy tutaj postawić na oryginalność.

Co jeszcze warto wiedzieć wybierając obrączki?

Jeśli mamy trochę czasu na zakup obrączek, to warto kontrolować ceny na giełdach. Może się okazać, że złoto będzie taniało, a to będzie oznaczało, że jeśli możemy sobie na to pozwolić, to warto trochę poczekać, bo za chwilę będziemy mogli kupić obrączki trochę taniej. Jeśli widzimy, że jego cena na giełdzie rośnie, to będzie to znak, że należy je kupić jak najszybciej. Dodatkowo wybierając obrączki, warto się zastanowić, czy chcemy mieć coś wygrawerowane na ich wewnętrznej stronie, chociażby datę ślubu i nasze imiona. Jeśli tak, to możemy taką usługę zamówić, jednak pamiętajmy, że wówczas ciężko będzie zmienić rozmiar obrączki, jeśli przytyjemy albo mocno schudniemy. Oglądając obrączki powinniśmy się również zastanowić nad tym, jakiej mają być szerokości i grubości.

Od tego będzie zależała nie tylko ich waga, a co się z tym wiąże cena, ale również to, w jaki sposób będą się one prezentowały na naszym palcu. Koniecznie wybierzmy się do kilku jubilerów i zastanówmy się, który z nich oferuje obrączki, które najbardziej nam odpowiadają. Jeśli nie jesteśmy przekonani do obrączek klasycznych, to możemy wybrać bardziej nowoczesne. Jeśli jednak wolelibyśmy coś bardziej uniwersalnego, czego nie mają inni ludzie, to warto popatrzeć na indywidualne propozycje, które są wykonywane pod klienta. Wówczas nasze obrączki mogą posiadać zdobienia, których nie znajdziemy na żadnych innych, a to będzie oznaczało, że będą one miały dla nas jeszcze większą wartość. Oczywiście, jeśli chcemy kupić uniwersalne obrączki, to może się okazać, że otrzymamy je praktycznie z dnia na dzień. Jednak jeśli będziemy chcieli obrączki, które będą wykonane specjalnie dla nas, to wówczas musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli na nie trochę poczekać.

To oznacza, że w takim przypadku będziemy potrzebowali więcej czasu, a więc warto je zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie mniej pamiętajmy, że z założenia, mamy je nosić przez wiele kolejnych lat, a to oznacza, że musimy być pewni, co do ich wyboru.