Dlaczego mężczyźni boją się seksuologa?

Kategorie: Moda

Problemy z seksem mogą pojawić się w każdym wieku, mogą mieć różne przyczyny, jak i mogą dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Prawda jednak jest taka, że panom znacznie trudniej jest się przyznać do tego typu problemów, a to oznacza, że nie tak łatwo jest ich namówić do tego, aby skorzystali z pomocy jaką oferuje im poradnia seksuologiczna. Może nie tyle chodzi tutaj o strach, ile o poczucie wstydu i urażoną dumę.

Przecież nie od dzisiaj mówi się, że mężczyźni nie powinni mieć w tym zakresie żadnych problemów, nie mówiąc już o takim zupełnie nieodpowiedzialnym podejściu, że prawdziwy mężczyzna nie powinien potrzebować pomocy lekarza, bo z problemami, zwłaszcza w sferze seksu powinien sobie radzić sam. Jednak nie zawsze takie samodzielne wyjście z impasu jest możliwe, a to oznacza, że wówczas naprawdę może pomóc konsultacja seksuologiczna.

Warto porównać oferty

Przede wszystkim powinniśmy mieć świadomość, że jeśli sprawdzimy gdzie działa najbliższy seksuolog Poznań będzie miał kilkanaście takich miejsc, do których będziemy mogli się udać po tego typu wsparcie.

Taki lekarz jest przygotowany na wiele kwestii, nie będzie nas oceniał, ale poprzez rozmowę pomoże nam dojść do źródła naszych problemów, a co się z tym wiąże pomoże nam je rozwiązać. Dodatkowo warto wiedzieć, że taka konsultacja seksuologiczna może się odbywać w poradni, ale jeśli chcemy zachować maksymalną dyskrecję, chcemy mieć pewność, że nikogo nie spotkamy u takiego specjalisty, że nikt się nie dowie o naszych problemach, to warto wiedzieć, że seksuolog prywatnie także przyjmuje. Jeśli bardziej będzie nam odpowiadała właśnie ta druga opcja, to z pewnością warto z niej skorzystać.

Najważniejsze jest to, aby sprawdzić który seksuolog ma najlepsze opnie, Poznań ma ich wielu, więc będziemy mieli w czym wybierać. Musimy mieć do takiego specjalisty zaufanie, ale także powinniśmy czuć się przy nim swobodnie, bo będziemy rozmawiać na bardzo intymne tematy.

Musimy być szczerzy

Warto mieć świadomość, że na problemy z seksem wpływ może mieć wiele rzeczy, takich jak stres, złe odżywianie czy problemy zdrowotne.

Dlatego też, jeśli konsultacja seksuologiczna ma nam pomóc, to musimy być uczciwi podczas rozmowy i faktycznie powiedzieć o wszystkim. Może się okazać, że seksuolog, Poznań oferuje nam tu najlepszych specjalistów, będzie chciał porozmawiać nie tylko z nami, ale będzie również chciał, abyśmy przyprowadzili ze sobą partnerkę. Wówczas może się okazać, że wspólna rozmowa także wiele powie mu o naszych relacjach i problemach jakie się tutaj pojawiają.

Może też być tak, że będzie chciał porozmawiać z naszą partnerką na osobności, a później podejmie decyzję, że na kolejne spotkania mamy przychodzić razem, czy jednak sami. Seksuolog to taki sam specjalista jak każdy inny. Nie ma co się tutaj wstydzić.

Z pewnością lepiej schować dumę do kieszeni i wybrać się na konsultację seksuologiczną, aby zacząć cieszyć się seksem, niż do końca życia narzekać na tą strefę naszego życia.