Przetłuszczające się włosy jak temu zaradzić?

Kategorie: Uroda

Niewątpliwie zdajemy sobie sprawę z tego, że możemy mieć do czynienia z różnego rodzaju włosami. Jedni będą narzekać, że ich włosy są przesuszone, dla innych problemem będzie łupież, jeszcze inni będą narzekać na włosy przetłuszczone. Z każdym z tych problemów można sobie poradzić, jednak przede wszystkim trzeba wiedzieć, jaki mamy rodzaj włosów, bo tylko wówczas będziemy mogli do nich dobrać odpowiednie preparaty, które faktycznie będą uderzały w źródło problemów i pomogą nam się z nimi rozprawić. Co więc powinniśmy zrobić, aby poradzić sobie z przetłuszczającymi się włosami?

Co jest przyczyną?

Jeżeli wiemy, że mamy problem z przetłuszczającymi się włosami i jednocześnie widzimy problemy z przetłuszczającą się cerą, to w pierwszej kolejności powinniśmy udać się do lekarza. Endokrynolog, dermatolog czy ginekolog, oni wszyscy po przeprowadzeniu odpowiednich badań, będą w stanie nam powiedzieć, czy przyczyną naszych problemów nie są zmiany chorobowe. Wówczas może się okazać, że wystarczy zacząć przyjmować odpowiednie leki, abyśmy mogli się pozbyć tych problemów. Jednak jeśli poza samymi włosami, które się zbyt szybko przetłuszczają, nie zauważymy żadnych innych problemów, to może się okazać, że powodem będzie źle dobrany szampon lub odżywka. Warto wówczas te preparaty zmienić na inne i sprawdzić, czy wówczas jakość naszych włosów się poprawi.

Co jeśli nie?

Zmieniliśmy stosowane preparaty do mycia włosów, a one nadal się przetłuszczają i to w kilka godzin po umyciu? Może warto wypróbować specjalne szampony, odżywki i maseczki, które mają zapobiegać tego typu sytuacjom? Niektóre maseczki możemy próbować wykonać sami, dlatego warto podpytać swojego fryzjera co o tym sądzi. Dodatkowo możemy skorzystać ze specjalnego, suchego szamponu, który będzie miał za zadanie wchłonąć nadmiar łoju, dzięki czemu włosy nie będą takie przetłuszczone, nie będą tworzyły strąków, a my chociaż na kilka godzin będziemy mogli odsunąć konieczność umycia głowy. Poza tym przy takich problemach nie możemy zapominać o konieczności regularnego mycia włosów. Co prawda niektórzy uważają, że w ten sposób doprowadzimy do ich jeszcze większego przetłuszczania się, jednak jeśli będziemy mieć odpowiedni szampon, to do niczego takiego nie dojdzie. Warto przede wszystkim sprawdzić, czy używamy odpowiednich preparatów, które są stworzone właśnie do włosów przetłuszczających się. Jeśli one nie pomagają, to warto kupić inne produkty, albo udać się do lekarza, aby razem z nim poszukać przyczyny naszych problemów z przetłuszczającymi się włosami.