Ozonoterapia i wlewy witaminowe

Kategorie: Uroda

Technologia się rozwija, a to oznacza, że mamy coraz więcej możliwości, aby w odpowiedni sposób dbać o swoją skórę. Warto więc sprawdzić, co może nam dać ozonoterapia i wlewy witaminowe, które obecnie stają się coraz modniejsze. Na czym to w ogóle polega i jakich efektów możemy się tutaj spodziewać?

Wstrzykiwanie pod skórę

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że chodzi tutaj o wstrzykiwanie bezpośrednio pod skórę koktajli złożonych z różnych witamin i minerałów, które odpowiedzialne są za jakość naszej skóry. Dzięki nim, staje się ona jędrna, gładka, dobrze natleniona, a wszelkie jej złogi są usunięte poprzez wzmożoną pracę kolagenu. Dodatkowo ozonoterapia wpływa pozytywnie na bierne komórki w układzie odpornościowym, dzięki czemu nasz organizm lepiej sobie radzi w walce z patogenami. Poza tym, wiąże ze sobą toksyny nagromadzone w naszym organizmie i zapobiega chorobom sercowo – naczyniowym.

Dla kogo są wskazane?

Zastanawiamy się, dla kogo najlepsza będzie taka ozonoterapia? Przede wszystkim wskazana jest przy leczeniu problemów z neurologią, takich jak udar niedokrwienny, stwardnienie rozsiane czy choroby obwodowego układu nerwowego. Za jego pomocą możemy także leczyć wrzody żołądka, zapalenie wątroby czy zapalenie błony śluzowej żołądka. O ozonoterapii powinniśmy pomyśleć także wtedy, gdy mamy atopowe zapalenie skóry, trądzik, grzybicę ogólnoustrojową czy dokucza nam łysienie plackowate. Choć może nas to zaskoczyć, to można ją także stosować podczas niedokrwistości w ciąży i niedożywienia płodu. Jak widzimy zastosowanie takiego rozwiązania jest bardzo szerokie, a to oznacza, że każdy może znaleźć u siebie coś, co będzie można leczyć właśnie tą metodą. Dlatego warto się dowiedzieć, czy nie będzie ona dla nas idealna.

Przeciwwskazania

Oczywiście jak przy każdej terapii również tutaj spotkamy się z jasno określonymi przeciwwskazaniami. I tak nie mogą z niej korzystać osoby, które mają różnego rodzaju krwawienia, przeszły wylew, mają niski poziom krzepliwości krwi. Będziemy musieli z niej zrezygnować również wtedy, gdy mamy alergię na ozon, nadczynność tarczycy, albo podwyższone ciśnienie krwi. Dlatego też, zanim podejmiemy decyzję o rozpoczęciu takiej terapii, powinniśmy sprawdzić, czy nie mamy któregoś z przeciwwskazań. Jeżeli już sprawdziliśmy co może nam dać ozonoterapia i co możemy zyskać dzięki wlewom witaminowym, a także upewniliśmy się, że nie mamy żadnych przeciwwskazań do ich zastosowania. To warto poszukać odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej, który zaproponuje nam takie zabiegi. Dzięki nim poprawimy nie tylko wygląd naszego ciała, ale sprawimy również, że cały nasz organizm będzie lepiej funkcjonował.