Kosmetyki dla włosów farbowanych? Jak dobrze wybrać?

Kategorie: Moda

Każde włosy potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, jednak prawda jest taka, że włosy farbowane są szczególnie podatne na wysuszanie się, na łamanie i utratę blasku. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy wiedziały, jakich kosmetyków tutaj używać, by mieć pewność, że nawet farbowanie włosów nie wpłynie negatywnie na ich wygląd. Możliwości jest tutaj wiele, ale zawsze najważniejsze będzie ich odpowiednie dopasowanie do rodzaju włosów.

Na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim jeśli wybieramy kosmetyki do włosów farbowanych, to powinniśmy zwrócić uwagę, aby miały one właściwości nawilżające. Po farbowaniu włosy mogą być suche, matowe i pozbawione blasku, dlatego tak ważne jest to, aby nasz szampon i odżywka zawierały niezbędne olejki, które wpłyną na ich odpowiednie nawilżenie i sprawią, że te włosy nie będą już takie suche, a co się z tym wiąże, mniej będą też podatne na łamanie się.

Specjalne maseczki

Sam szampon i odżywka mogą być niewystarczające, dlatego właśnie warto popatrzeć jeszcze na maseczki do włosów farbowanych. Może się wówczas okazać, że dzięki takiej maseczce, składniki odżywcze będą lepiej wchłaniane przez nasze włosy, a dodatkowo jeszcze będą wpływały na ich ogólną kondycję. Co więcej włosy farbowane już same w sobie mogą się bardziej wysuszać, a jeśli do tego stosujemy suszarkę, lokówkę albo prostownicę, to dodatkowo negatywnie wpływamy na ich kondycję. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby stosować preparaty termoochronne, które będą chroniły strukturę naszych włosów przed wysuszaniem się.

Zachowanie koloru

Przy włosach farbowanych z pewnością ważne jest dla nas nie tylko to, aby pięknie się one prezentowały, ale również to, aby jak najdłużej utrzymywał się na nich kolor. Dlatego kupując kosmetyki do włosów farbowanych, powinnyśmy wybierać te, które będą wzmacniały kolor i będą go chroniły przed nadmiernym wypłukiwaniem się. Wówczas z jednej strony, będziemy mogły się pochwalić pięknymi i lśniącymi włosami, a z drugiej będziemy miały pewność, że wybrany przez nas kolor zostanie z nami na dłużej. Warto zobaczyć jakie kosmetyki do włosów farbowanych będą nam proponowane, a także sprawdzić, które z nich mogą się dla nas okazać najlepsze. Na rynku jest wielu producentów tego typu kosmetyków, a to oznacza, że powinniśmy wypróbować różne propozycje, aby móc powiedzieć, które z nich okażą się być dla nas najlepsze. Im lepiej je dopasujemy do potrzeb naszych włosów, tym lepiej będą się prezentowały i na dłużej zachowają swój wspaniały kolor, zachowując jednocześnie wspaniały wygląd.