Jakie implanty zębów wybrać?

Kategorie: Uroda

Wszelkie ubytki pojawiające się w naszym uzębieniu mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, które mogą zakończyć się zanikiem kości. Dlatego też, najszybciej jak to możliwe powinniśmy zakładać odpowiednie implanty. Z jednej strony zapobiegną one pogarszaniu się stanu naszego uzębienia, przesuwaniu się zębów i zanikaniu kości, a z drugiej poprawią wygląd naszego uśmiechu, dzięki czemu możemy czuć się pewniej, chętniej przebywać w towarzystwie i się uśmiechać. Jednak żeby tak faktycznie było, to musimy sprawdzić, jakie implanty będą dla nas najlepsze.

Wszystko dopasowane do pacjenta

Zanim zostanie nam zaproponowany jakikolwiek implant, musimy najpierw przejść odpowiednie badania, tak aby można było ocenić stan naszego zdrowia, nasze uzębienie i to co faktycznie jest nam potrzebne. Dopiero po przeprowadzeniu takiego badania i rozmowie, można ustalić czy będziemy potrzebować implantów, które zakładane są na stałe, czy może będziemy musieli mieć, takie które da się bez problemów wyjąć. Warto też wiedzieć, że możemy zastosować specjalne krótkie implanty, jeśli zaczęło u nas dochodzić do zaniku kości. Ale możemy też zastosować implanty, które będą łatwo integrowały się z kością słabej jakości, jeśli trzeba będzie ją odbudować. Pod uwagę trzeba również wziąć szerokość jaka jest między zębami sąsiadującymi z ubytkiem. Na szczęście, można wykorzystać tutaj bardzo wąskie implanty, dzięki którym da się zapełnić nawet niewielkie przestrzenie.

Co jeszcze musimy wiedzieć?

Może się okazać, że z powodu ubytków doszło do przesunięcia się zębów. Wówczas konieczne będzie leczenie ortodontyczne polegające na wszczepieniu implantów ortodontycznych, co będzie miało skutkować założeniem aparatu ortodontycznego, który to wszystko naprawi. Dla tych, którym się spieszy i chcą żeby cały proces zakończył się jak najszybciej, przygotowane są specjalne implanty ulegające osteointeracji. Wówczas dzięki specjalnej powierzchni, która stymuluje gojenie się tkanki kostnej, proces leczenia jest skrócony nawet o kilkanaście tygodni, a to sprawia że szybciej może być założona korona protetyczna. Warto udać się do dentysty i pokazać mu nasze ubytki. Może się wówczas okazać, że bez trudu zaproponuje on odpowiednie dla nas implanty dzięki którym będziemy mogli zadbać o prawidłowy zgryz i zapobiec pogłębiającym się problemom z zanikającymi kośćmi. Im szybciej podejmiemy odpowiednie kroki, tym łatwiej będzie nam zapobiec zmianom, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia i prowadzić mogą do dalszych komplikacji.