Jak dobrać rozmiar stanika ?

Kategorie: Moda

Nie od dzisiaj specjaliści powtarzają jak ważne jest odpowiednie dobranie biustonosza. Tak, aby z jednej strony podtrzymywał biust, a z drugiej żeby nie cisnął i był wygodny. To też oznacza, że każda kobieta powinna wiedzieć, w jaki sposób dobierać biustonosze damskie, by mieć pewność, że wszystko będzie leżało dokładnie tak jak powinno. Z jednej strony możemy wiele informacji na ten temat znaleźć w internecie, z drugiej najlepiej zrobimy jeśli spotkamy się ze specjalistką, która nie tylko pomoże nam w odpowiednim doborze biustonosza i powie na co zwracać uwagę, ale również pokaże jak prawidłowo go zakładać.

Spotkanie z brafitterką

Warto wiedzieć, że biustonosze damskie najlepiej jest kupować w specjalistycznych sklepach.

Z jednej strony będziemy miały tam zapewniony duży wybór różnych wielkości, krojów i kolorów. Z drugiej to właśnie w takich sklepach będziemy mogły liczyć na profesjonalną pomoc brafitterki, a więc specjalistki od biustonoszy, która podpowie nam jaki rozmiar jest dla nas najlepszy, a dodatkowo sprawdzi czy właściwie zakładamy taki biustonosz. Wówczas może się okazać, że przez cały czas robiłyśmy to źle, a to mogło też powodować, że w nieodpowiedni sposób nosiłyśmy stanik i przyczyniałyśmy się do problemów z bólem pleców. Poza tym, udając się do takiego sklepy będziemy też miały pewność, że otrzymamy informacje w jaki sposób dobierać biustonosze damskie, tak abyśmy miały pewność, że nasze piersi będą zawsze ładnie wyeksponowane, a jednocześnie stanik nie będzie krępował naszych ruchów i praktycznie w ogóle nie będziemy odczuwały, że go mamy. W końcu spędzamy w nim większość dnia, a więc naprawdę ważne jest to, aby był on jak najwygodniejszy.

Odpowiednie zakładanie

Koniecznie trzeba tutaj podkreślić jak ważne jest to, aby biustonosze damskie były zakładane w odpowiedni sposób. To oznacza, że najpierw musimy się pochylić delikatnie do przodu i nałożyć miseczki na piersi, tak aby fiszbiny znajdowały się pod nimi. Następnie trzeba zapiąć taki biustonosz damski na pierwszą haftkę, tak by zostawić sobie możliwość jego ciaśniejszego zapięcia, kiedy się już trochę rozciągnie. Gdy to zrobimy, prostujemy się i zakładamy ramiączka, dopasowując je na odpowiednią długość. Z jednej strony powinny utrzymywać większość ciężaru naszych piersi, a z drugiej nie powinny się wpijać w ramiona.

Następnie trzeba zadbać o odpowiednie ułożenie piersi poprzez złapanie ich pod pachą i przesunięcie do przodu. Jeśli nic nas nie uciska, a jednocześnie czujemy, że nasze piersi są odpowiednio ułożone, to oznacza to, że właściwie dobrałyśmy biustonosze damskie. Pamiętajmy, że im większe są nasze piersi, tym większy jest ich ciężar. Wówczas powinnyśmy wybierać biustonosze damskie, które mają szerokie ramiączka, tak abyśmy miały pewność, że nasze piersi będą podtrzymywane w odpowiedni sposób. Warto się udać do profesjonalnego sklepu z bielizną, w którym będziemy mogły liczyć na wsparcie doświadczonej brafitterki.

Ona pokaże nam, na co powinnyśmy zwracać uwagę, tak aby mieć pewność, że wszystkie nasze biustonosze damskie będą miały odpowiedni rozmiar i będą nam zapewniały niesamowitą wygodę podczas ich noszenia. To ważne, ponieważ od tego bedzie też zależał kształt i jędrność naszego biustu przez kolejne lata.