Jak dobrać bryczesy jeździeckie?

Kategorie: Odzież

Jazda konna niewątpliwie może nam dawać wiele radości. Z jednej strony będziemy czuli się wolni, z drugiej towarzystwo konia będzie działało na nas uspokajająco, co niewątpliwie nam się przyda, zwłaszcza jeśli jesteśmy dość zabieganymi osobami. Jednak żeby faktycznie była to przyjemność, do której chętnie będziemy wracać, powinniśmy zadbać o odpowiednio dobrany strój jeździecki.

Ma być wygodnie, ma dolegać do ciała, ale jednocześnie powinniśmy pilnować, aby w żaden sposób nie krępował naszych ruchów.

Jak je dobrać?

Jeśli zastawiamy się nad tym, w jaki sposób dobrać bryczesy damskie, to przede wszystkim powinniśmy sugerować się podanymi centymetrami, a nie rozmiarem, ponieważ ten się może różnić u różnych producentów. Dlatego warto zmierzyć swoje stare bryczesy damskie do jazdy konnej, a następnie porównać te rozmiary z tymi, które podane są na nowych spodniach.

Jeśli jeszcze nie posiadamy bryczesów damskich, bo do tej pory ich nie potrzebowaliśmy, to możemy zmierzyć nasze zwykłe spodnie. Bardzo ważne jest to, aby wszystkie wymiary wykonywać jak najdokładniej, bo od tego będzie zależało czy takie bryczesy damskie będą na nas dobrze leżały. Nie mogą krępować naszych ruchów, bo wówczas trudno będzie nam się unieść na nogach czy wsiąść lub zsiąść z konia, ale jednocześnie nie powinny być zbyt luźne, bo wówczas też jazda nie będzie należała do najwygodniejszych.

Zwróćmy uwagę jak on wygląda

Warto wiedzieć, że bryczesy damskie z pełnym lejem są często spotykane, nie mniej on sam może być wykonany z różnych materiałów. To oznacza, że możemy mieć lej skórzany, który będzie wykonany z materiału, który w dotyku będzie przypominał zamsz. Znacznie rzadziej możemy tutaj spotkać takie wykonane ze skóry naturalnej czy ze zwykłego materiału, z którego wykonane są same bryczesy.

Co ciekawe będziemy mogli spotkać także bryczesy damskie, które lej będą miały wykonany z silikonu, a to oznacza, że powinnyśmy przymierzyć kilka par i sprawdzić, które z tych rozwiązań będzie najlepsze dla nas, które najbardziej będzie nam odpowiadało i w naszym przypadku okaże się najwygodniejsze. Najważniejsze jednak jest to, że bez trudu będziemy mogły kupić bryczesy damskie do jazdy konnej, a to oznacza, że warto poświęcić trochę czasu, żeby móc wybrać takie, które faktycznie idealnie będą nam odpowiadały. Koniecznie zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, przekonajmy się, co jest nam oferowane, czym różnią się poszczególne propozycje.

Najważniejsze jest to, abyśmy dobrze się czuły w takich bryczesach, bo w dużej mierze to od nich będzie zależało czy nasza jazda konna będzie wygodna czy jednak nie. Pamiętajmy jednak, że powinny się one kończyć na wysokości kostki, a więc podczas mierzenia zwykłych spodni można brać pod uwagę wszystkie rozmiary, poza długością nogawki. Ta w bryczesach damskich powinna być krótsza.