Buty piłkarskie Nike Mercurial – wszystko na ich temat

Kategorie: Moda

Nie da się zaprzeczyć temu, że o jakości zawodnika grającego w piłkę decydują przede wszystkim jego umiejętności techniczne oraz fizyczna kondycja. Brak tych czynników znacznie utrudnia robienie kariery, choć są na boiskach piłkarze mniej techniczni, ale na przykład świetni w charakterze obrońców czy pomocników. Wiadomo jednak, że w pewnym sensie najbardziej błyszczą zawsze napastnicy i w tym sensie trudno być zaskoczonym. Okazuje się jednak, że poza tymi typowo sportowymi aspektami są jeszcze inne, o których także wypadałoby pamiętać. Weźmy pod uwagę strój zawodnika, który podejmuje rywalizację na profesjonalnym poziomie. Także w tym aspekcie nie ma miejsca na przypadkowy wybór. Z reguły piłkarze o ustalonej renomie nie zakładają na siebie czegokolwiek, ale sięgają po rozwiązania z segmentu premium. Tyczy się to w szczególny sposób obuwia. Buty piłkarskie są czymś niezwykle ważnym, ponieważ mogą w dużym stopniu warunkować sposób poruszania się zawodników na boisku. Oczywiście konstrukcja obuwia piłkarskiego wygląda zupełnie inaczej niż ma to miejsce w przypadku klasycznych butów sportowych, które wiele osób nosi każdego dnia. Przede wszystkim chodzi o podeszwę. Piłkarz nosi bowiem tak zwane „korki”, a więc buty ze specjalnymi bolcami w podeszwie, które zapewniają znakomitą przyczepność i stabilność biegu na trawiastej nawierzchni boiska. Murawa ma swoją specyfikę, więc buty muszą stanowić w tym kontekście optymalną odpowiedź na jej realia.

Linia butów Nike Mercurial od ponad 20 lat

odpowiada na potrzeby zawodników z najwyższej półki. Są tu ulubione buty boiskowe takich gwiazd jak Cristiano Ronaldo czy Kylian Mbappe. Nie są to buty tanie, ale z pewnością są one warte swojej ceny. Buty stworzone dla najlepszych strzelców w świecie futbolu Wykonane z najwyższej jakości materiałów gwarantują optymalną wygodę dla stopy, ale także wytrzymałość i świetny kontakt z murawą. Do produkcji aktualnych modeli z serii zastosowano specjalnie opracowane tworzywo o nazwie Flyknit. To z niego powstała cholewka butów. Stopy zawodników zyskują dzięki temu optymalne dopasowanie do obuwia, co warunkuje komfort w czasie gry. Jest niedopuszczalne, aby zawodnika cokolwiek obcierało czy uciskało, ponieważ takie czynniki w naturalny sposób ograniczają koncentrację, co przekłada się na ryzyko popełnienia błędu na boisku. To jeszcze jeden powód, aby każdy profesjonalny futbolista sięgał tylko i wyłącznie po takie buty, które sprawdzą się idealnie w jego przypadku. Omawiana w tym momencie linia nie bez powodu stała się kultową i cieszy się ogromnym szacunkiem wśród zawodników – przede wszystkim tych kopiących piłkę na profesjonalnym poziomie. Korzystanie z potencjału zapewnianego przez buty Nike Mercurial jest dziś udziałem gwiazd, a także zawodników słabiej rozpoznawanych, ale nadal mających spore znaczenie dla swoich drużyn. Z uwagi na specjalną konstrukcję linia ta jest dedykowana przede wszystkim napastnikom oraz ofensywnym pomocnikom, a więc tym ludziom na boisku, od których oczekuje się wyjątkowej szybkości. Połączenie niskiej wagi z wręcz doskonałym dopasowaniem do butów sprawia, że każdy ma szansę biegać szybciej i celniej trafiać w futbolówkę.

Buty tego rodzaju są dedykowane w pierwszej kolejności zawodnikom o wysokich umiejętnościach technicznych, a wiadomo, że strzelec bez dobrej techniki ma w trakcie meczu znacznie mniejsze szanse na trafienie w światło bramki.