5 najlepszych miast do zamieszkania dookoła Warszawy

Kategorie: Moda

Przybywa osób, które chcą wyprowadzić się z granic wielkiego miasta i zamieszkać albo na obrzeżach, albo w ogóle poza aglomeracją. Jednocześnie jednak ludzie ci nie chcą rezygnować z wygody, którą zapewnia im duże miasto. Czy da się to pogodzić? Mając swój samochód i dogodny układ komunikacyjny na przykład z Warszawą można w niej na co dzień pracować, a do domu wracać do innego miasta. Na tyle jednak bliskiego, aby te regularne dojazdy nie stanowiły poważnego problemu. Są nawet tacy, którzy nie korzystają pod tym kątem z własnego auta, a decydują się na dojazdy koleją, która na bliskich dystansach zapewnia pasażerom sporą liczbę połączeń.

Możliwości jest wobec tego wiele –

trzeba jedynie zdecydować się na któryś z wariantów. Bez większego problemu da się dziś wymienić powiedzmy pięć miast w miarę blisko Warszawy, które nadają się doskonale jako miejsce do mieszkania i zarazem jako swoista baza wypadowa w kierunku stolicy. Które konkretnie lokalizacje da się tutaj wskazać? Bez wątpienia mogą to być Marki, Piaseczno czy Ożarów Mazowiecki. Wiele osób zdecyduje się też wybrać Otwock. Piątą propozycją, przez wielu uznawaną za najlepszą, jest Żyrardów. To dawne typowo robotnicze miasto doskonale się rozwija, powstaje w nim wiele nowych atrakcyjnych osiedli, a świetne połączenia kolejowe z Warszawą sprawiają, że w oczach wielu jest dziś „sypialnią” numer jeden. Ładna willa w dobrej lokalizacji także stanowi sensowne rozwiązanie Poza osiedlami z blokami wielorodzinnymi są też w sprzedaży domy Józefów pod Warszawą.

Czasami budowane są całe osiedla domów podobnych wizualnie do siebie, w których nabywcy mogą liczyć na jednakowy standard, czasami z pewnymi widokami na dodatkową personalizację. Taka opcja jest doskonała dla tych, którzy nie chcą żyć w mieszkaniach, ale liczą na pełna niezależność.

Kwestią otwartą pozostaje cena takiego domu.

Z racji bliskości stolicy i dużego popytu ceny za metr kwadratowy raczej nie będą niskie. Może je zwiększyć skorzystanie z rozwiązań premium, takich na przykład jak przygotowanie domu „pod klucz”, co pojawia się w ofertach części deweloperów z Mazowsza. Jeżeli ktoś nie upiera się przy tym, że swój dom musi urządzać we własnym zakresie i mieć pełną kontrolę nad każdym detalem, taka opcja na pewno jest warta co najmniej wzięcia pod rozwagę. Innym rozwiązaniem jest rzecz jasna rynek wtórny, który wciąż ma sporo do zaoferowania. Spokojnie można na nim znaleźć atrakcyjne obiekty, w których codzienne funkcjonowanie będzie łatwe, przyjemne i wygodne. Stylowe wille dookoła Warszawy mają czasami historyczny status i część z nich pojawia się jako propozycje na sprzedaż. Oczywiście także tutaj trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem, ponieważ atrakcyjne i znakomicie utrzymane obiekty willowe mogą kosztować więcej niż zupełnie nowy dom oddawany przez dewelopera na rynku pierwotnym. Warto przyglądać się tym opcjom z dużą dozą uwagi, aby nie podjąć złej decyzji. Indywidualne preferencje nabywcy i jego potrzeby życiowe powinny być w tym kontekście absolutnie decydujące.